30 maja 2014

Piątek z... Maciusiem :)

Witajcie!

Dzisiaj postanowiłyśmy poruszyć temat, który wielu osobom pomaga uratować życie. Oczywiście chodzi nam o akcje charytatywne, ich przekaz i pomoc jaką niosą.
Dwa lata temu wzięłyśmy udział w akcji, którą zorganizowali Panowie z Lekko Stronniczych - Karol Paciorek i Włodek Markowicz. Akcja polegała na na wsparciu domu dziecka poprzez:
- zakup koszulki,
- pobranie piosenki z iTunes i Amazon MP3,
- wpłacenie pieniędzy bezpośrednio na konto domu dziecka :)
My natomiast razem z uczestnikami Ogólnopolskiego Zlotu Fanów Zespołu Afromental postanowiłyśmy przekazać złotówkę z każdej wpłaty, która wpłynęła na nasze konto.W tym roku również zaangażowałyśmy się w akcję charytatywną, która ma na celu uratowanie życia 6-letniego Maciusia - siostrzeńca naszej koleżanki. Maciek walczy z guzem mózgu, który utrudnia mu poruszanie prawą ręka i nogą. Jest wesołym chłopcem, uwielbia się bawić, a jego największą pasją są samoloty. Uwielbia je!

Tydzień temu (tj. 24.05.2014) W Elblągu odbył się festyn rodzinny organizowany pod hasłem: Drużyna Maciusia - Lecimy z pomocą! Każdy wolontariusz posiadał koszulkę z tym hasłem oraz identyfikator, dzięki któremu osoby przychodzące na festyn, bardzo łatwo rozpoznawały drużynę Maćka. W trakcie festynu odbył się pokaz magicznych sztuczek, koncerty osób, które bez muzyki nie wyobrażają sobie życia oraz wiele innych atrakcji! Między innymi stoisko z malowaniem twarzy, skręcaniem balonów, puszczaniem baniek, jedzonkiem i butikiem, w którym było można zaopatrzyć swoją szafę w modne ciuszki z kolekcji Maciusia :)

A tak właśnie wyglądała nasza zabawa oczami (a raczej obiektywem) tratwowej Justkowej: <KLIK!>

Trzeba przyznać, że tego dnia w Elblągu było naprawdę gorąco, ale wszyscy dzielnie walczyli z upałem i dawali z siebie wszystko, by Maciek uzyskał pomoc. Jeżeli chodzi o frekwencję to, no cóż... Elblążanie nie pokazali się od najlepszej strony. Wstydźcie się i żałujcie bo było naprawdę bardzo fajnie :)

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej to koniecznie zajrzyj na strony, które znajdziesz poniżej!

Historia choroby Maciusia, wielkiego fana samolotów.
Najświeższe informacje o Maćkowej akcji :)
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz